Anasayfa      Hakkımızda      Yardım      İletişim      Reklam  
  
   Anasayfa
 Ücretsiz Eğitimler
 indirimli Eğitimler
 Seçilmiş Eğitimler
 Son Eklenenler
 Eğitim Fırsatları
Anasayfa     Eğitim Takvimi    Eğitim Duyuruları     Eğitim Kategorileri    Eğitim Firmaları   Eğitim Talepleri     Makaleler    Haberler     Üyelik

ÜYELİK İŞLEMLERİ

E-Posta adresiniz

ÜyelikTipi

Şifre  

Beni hatırla

 • Şifremi unuttum
 • Üye ol
 •  İSTATİSTİKLER


  Los Angeles International University

  Yazdırılabilir versiyon   Geri
  4986 görüntülenme
  (7.2.2008)
  Acemiler İçİn Facebook rehberi
  Acemiler İçİn Facebook rehberi
  Üyelik: Facebook`a üye olmak için bir mail adresinizin olması yeterli. www.facebook.com`da kısa bir bilgi formunu doldurduktan sonra Facebook`tasınız!

  Arkadaş bulma:
  `Search` yani `arama` bölümüne arkadaşınızın ismini yazın. `Add to Friends`i tıkla****, davet gönderin.
  Friend Request (Arkadaşlık talebi): Arkadaşlarınızın size gönderdiği davetler. Kabul ediyorsanız `confirm`ü, reddediyorsanız `ignore`u seçin.

  Poke (Dürtme):
  Ne işe yaradığını kimse çözebilmiş değil. Manasız bir şekilde arkadaşlarınızı sanal olarak dürtüyorsunuz.
  Applications (Uygulamalar): Facebook`ta, sanat, iş dünyası, eğitim, etkinlik, moda, oyunlar, yeme - içme, mesaj, chat, müzik, fotoğraf, politika, video, spor, seyahat başlıklarında toplam 7311 uygulama var. Kafanıza uyan uygulamayı, profil sayfasına ekleyebilir, arkadaşlarınızı da bu uygulamaları eklemek için davet edebilirsiniz.

  Gifts (Hediyeler):
  Arkadaşlarınıza hediye verip, hediye alıyorsunuz. Ana sayfanızda `Günün hediyeleri` bölümüne göz atmadan geçmeyin. Günün hediyeleri bedava. Başka bir hediye vermek isterseniz, bir dolar ödemeniz gerekiyor. Parasını kredi kartınızdan çekiyorlar.

  Rakı Sofrası:
  Türk icadı. Arkadaşlarınızla sanal rakı sofrasına oturabilir, onlara rakı, kalamar tava ısmarlayabilir; yan masaya fasıl heyeti ve dansöz gönderebilirsiniz. r0;Öpüjem abi`, r0;Eyvallah koçumr1; ise bonuslarınız...

  Booze Mail:
  Arkadaşlarınıza içki ısmarlamanız için bulunmuş başka bir uygulama. Tabii yine sanal. Ama en azından "Araba kullanacağım abi içmeyeyim" diye itiraz etmiyor kimse.

  Oyunlar:
  Facebook`ta tetristen kâğıt oyunlarına, dövüşten satranca kadar toplam 833 oyun bulunuyor. Bunları profilinize ekleyip, kendinizi oyuna verebiliyorsunuz.

  Vampir:
  Facebook`un oyun uygulamalarından biri. Arkadaşlarınızı ısırmak için icat edilmiş. Isırdıkça vampirlikte kademe atlıyorsunuz. Vampirlikte terfi etmenin faydası ne mi? Oyun işte, fayda aramayın bu işte.


  Güvenliğinize dikkat edin!
  Dünyada, Facebook`ta yazıp çizdikleri, eklediği fotoğraflar yüzünden işinden olanlar var. Unutmayın patronlar, insan kaynakları birimleri birini işe alırken onun Facebook`taki profilini inceliyor. Ayrıca bilgilerinizin, istemediğiniz şekilde kullanılmasını önlemek için `privacy` (gizlilik) seçeneği üzerinde mesai harcayın. İşte size bazı ipuçlarır30;  Grubunuzu seçin
  Facebook`ta "Herkes beni rahatsız etmesin" diyorsanız, en iyisi bir `network` yani `ağ`a dahil olmayın. Çünkü, dahil olduğunuz ağdaki tüm üyeler profilinizi görebiliyor. Network bölümünden `none` yani `hiçbiri` seçeneğini tıklayın. Herhangi bir ağa üye değilseniz, bilgilerinizi sadece listenizdeki arkadaşlarınız görebilir.


  Gizlilik ayarları
  Siz siz olun `Privacy`, yani `gizlilik` ayarlarını es geçmeyin. `Privacy` bölümünde `Profil` seçeneğinden kimin hangi bilgilerinizi erişebileceğini ayarlayabilirsiniz. r0;Beni sadece arkadaşlarım görsün, bilsinr1; diyorsanız, burada doğum gününüzden, e-mail adresine kadar tüm bölümlerde `only my friends` (sadece arkadaşlarım) şıkkını seçin.  Fotoğraflarınızı herkes görmesin
  Sarhoş halde dağıtmışken çekilen fotoğraflarınızı neden herkes görsün? `Privacy` den `applications` bölümüne gelin. Photos`un yanında `Privacy settings`i (gizlilik ayarları) tıklayıp, yine `only my friends` şıkkını seçin.  Ne kadar zaman geçiriyorsunuz
  Patronların Facebook`ta eylemlerinizi kontrol ettiğini söylemiştik. Facebook`ta ne kadar zaman harcadığınızı takip etmelerini engelleyin. `Privacy`, ardından `news feed and mini feed`e girerek `show times in my mini feed` seçeneğini iptal edin.


  Gizemli profil olmak için
  Facebook`ta gizemli kalabilirsiniz. "Arkadaşlarımı ben eklerim gerekirse, onlar beni eklemesin" diyorsanız, kendinizi Facebook`taki yabancılara gizleyebilirsiniz. Privacy, sonra `search`e girerek `Which Facebook users can find me in search?` bölümünde `Only my friend` şıkkını işaretleyin. Bunu yaptığınızda artık arkadaşlarınız dışında kimse sizi Facebook`ta arasa da bulamaz.


  Online görünmeyin

  Online görünmemek için `privacy` bölümünden `profil` seçeneğini tıklayın. `Online` seçeneğini `only me` seçeneğine getirip kaydedin.

  Eğitim Duyuruları

     TAVSİYE EĞİTİMLER      EĞİTİM FİRMALARI      FİRMALAR
 • Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi
 • Depo ve Stok Yönetimi Eğitimi
 • Yöneticilik Becerileri Eğitimi
 • Dış Ticaret ve Operasyon Uzmanlığı Sert. Prg
 • Satınalma Yönetimi ve Teknikleri
 • Biymed Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri
 • Eğitim Duyuruları
 • UXservices
 • Keytorc Teknoloji Hizmetleri
 • İstanbul Kurumsal Gelişim

 •    Diğer Konular


  egitimduyurulari.com © 2007 Tüm hakları saklıdır Anasayfa | Ücretsiz Eğitimler | Hakkımızda | Yardım | İletişim | Uyarı